Slovo agentury:        Perfektní kapelka na párty. S The Cell to rozjedete naplno. Poslouchejte tohle, lidi!

 

THE CELL

žánr: jižanský rock


 

 

Nástrojové složení:

Michal Cerman: zpěv a hlasy

Michal Beneš: kytara, zpěv

Martin Endl: kytara

Leoš Koudelka: baskytara

Milan Milata: bicí

Martina Dolečková: zpěv

Radka Vojáčková: zpěv


V roce 2002 skupinu založil český bubeník Milan Milata a zpěvák David Gore, v Čechách domestikovaný Američan pocházející z Lafayette v Louisianě. Všechno začalo větou "Listen to this, man!"...

Koncertování:

The Cell v průběhu své existence neúnavně koncertují v klubech a na festivalech po celé České republice. Absolovali několik koncertů ve věznicích, kde zahráli odsouzeným po vzoru Johnny Cashe nebo B.B.Kinga. Co se zahraničí týče, vystupují zejména v Německu a v Polsku. Občas také zavítají do Itálie, Španělska, nebo Nizozemí. V roce 2009 se kapela vydala na svůj první zámořský výlet, aby absolvovala turné 6 klubových koncertů v Louisianě, USA.

The Cell také pravidelně vystupují jako předskokani svých slavnějších kolegů. Skupina otevírala koncerty interpretům, jako jsou:

  • John Mayall
  • ZZ Top
  • The Sweet
  • Tito & Tarantula
  • Shemekia Copeland
  • Smokie

 

Diskografie:

V roce 2006 natáčí The Cell své první CD „Are You Ready?“, které získává pozitivní hodnocení zejména na hudebních serverech a v časopisech, které se zabývají blues a jižanským rockem. Například píseň „Blues Never Stops“ se držela v Top 20 hitparády rádia „All Southern Rock“ po několik týdnů. Toto album zachycuje skupinu takřka ve své původní sestavě.

Začátkem roku 2011 se The Cell znovu zavírají do studia, aby přišli s novinkovou deskou „Keepin‘ On, Rollin‘ Hard“. CD zachycuje kapelu v současné podobě a s celou řadou hostů. Na desce tak znějí další nástroje jako steel kytara, banjo, mandolína, nebo dechová sekce.

Obě CD si můžete objednat v našem eSHOPU.

 

Kontakt: www.thecell.cz

V případě, že si kapelu budete objednávat napřímo, nezapomeňte prosím uvést naši referenci (nalezeno přes hudební agenturu a web ORDER-SONG.com). Sledujeme tak marketingový úspěch našeho webu.