NABÍDKA AGENTURY: » PROFILY UMĚLCŮ: » Pavla Schönová

TOP VIP

Pavla Schönová   virtuózní jazzová klavíristka, hraje také na cembalo a varhany

vlastní skupina Classic Goes Jazz


Vzdělání:

  • Absolovala Konzervatoř v Ostravě a Brně.
  • Vzdělání si pak doplnila na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, několika ročnících Letní frýdlantské jazzové dílny Karla Velebného pod vedením Emila Viklického a na kurzu Berklee College of Music.
  • V neposlední řadě její hru na klavír obohatilo 27 let práce režisérky ozvučení v Českém rozhlase a účinkování v České televizi.

 

Pavla Schönová není ve světě jazzu žádným nováčkem. Jazzu propadla pod vedením Emila Viklického již na počátku 90. let ve vyhlášených frýdlantských jazzových dílnách. A klasická hudba, která v její tvorbě s jazzem kontrastuje i ladí a jedinečným způsobem se s ním proplétá, Pavlu obklopuje a utváří už odmalička, kdy sedávala s babičkou, operní zpěvačkou, u piana.

Toto žánrové spojení dává vzniknout osobitým, hravým, barvitým a neobyčejným autorským i interpretačním skladbám, ať už v podání kvartetu, tria či klavírního dua.

Na jejích sólových vystoupeních pak uslyšíte například výběr z repertoáru Bacha, Mozarta, Beethovena, Albénize, Fally, Janáčka, Brubecka, Mercera, Jarreta atd. Zahraje swing, blues, latiny, balady, meditativní hudbu, improvizuje v náznaku různých hudebních stylů.

 

Kariéra:

Během své hudební kariéry si Pavla Schönová zahrála například v pražské Redutě s vynikajícím americkým trumpetistou Gregem Hopkinsem, s Emilem Viklickým se na pódiu setkávala v rámci projektu Dialogy pro dvě piana. Hrála se skvělými hudebníky Sváťou Macákem, Vítem Fialou, Markem Vinci.

Hudební tělesa se kterými spolupracovala/spolupracuje:

Baroque Jazz Quintet

Jungle Funk

Return To Silence (vedla od roku 1995)

atd.

 

Kontakt:
www.pavla-jazz.cz

V případě, že budete umělce kontaktovat napřímo, nezapomeňte prosím uvést naši referenci (nalezeno přes hudební agenturu a web ORDER-SONG.com). Sledujeme tak marketingový úspěch našeho webu.