NABÍDKA AGENTURY: » KAPELY: » KAPELY HRAJÍCÍ VÝHRADNĚ ŽIVĚ: » PRAGASÓN la música cubana

PRAGASÓN 

Založena v roce 2000 jako salsová kapela s názvem CUBA LIBRE.

Rok 2001 - Skupina se přejmenovala na Pragasón (skupina hudebníků žijící v Praze a hrající kubánskou hudbu). Vystupování v salsovém klubu Tendr. Vstup mexického pianisty Marka Anderupa, který určil formu a zaměření skupiny. Pravidelné vystupování v Bugsy's baru. Účinkování na Mezinárodním Filmovém festivalu Karlovy Vary 2001.

Rok 2002 - pravidelné účinkování v Bugsy's baru a v Tendru ukončily povodně v letě téhož roku. Po odchodu pianisty Marka Anderupa na jeho místo nastoupil ruský pianista Andrej Blyznyuk. Vystoupení při při slavnostním otevření kubánského baru - restaurace La Bodeguita del Medio.

Rok 2003 - účinkování v TV Primy,  koncert v rámci filmového festivalu FEBIOFEST 2003. Působení v restauraci Le Patio na Národní třídě a v music clubu U Malého Glena, v salsovém klubuTropisón a v kubánském baru - restauraci La bodeguita del medio. V létě kapelu opustil pianista Andrej Blyznyuk a nastoupil český pianista Ondřej Brzobohatý. Účast na mezinárodním festivalu Street performance festival v rakouském Linci.

Rok 2004 - Koncert v rámci filmového festivalu FEBIOFEST 2004. Další grandiózní koncert byl na plážovém plese "Karibik" ve velkém sálu Lucerny pro cca. 3.000 lidí. Různé koncerty v rámci Mezinárodního Filmového festivalu Karlovy Vary 2004. Pravidelné hraní  U Malého Glena a  v Le Patio. V létě se změnila formace skupiny a to nástupem Carlo Zegarry (Perú) - perkuse, Jana Jakubce (Česká Rep.) - basa a Jakuba Zomera (Česká Rep.) - piano.


Kromě Sonu mají dále v repertoáru MamboChachacháBolero a Latin Jazz - standarty, kubánská hudba  ze začátku a poloviny 20.století se zvláštním zvukem daným různorodostí hudebníků. Vlastní skladby se základem kubánské hudby, která hýbe i s netanečními typy.
Skupina též spolupracuje s taneční skupinou "Tradición", se kterou obohacuje koncert různými vystoupeními a výukou tance během produkce.

Členové kapely:

Současné obsazení:

Jorge Concepcion (Kuba) - zpěv, malé perkuse
František Schejbal (Česká Rep.) - trumpeta, vokály
Carlo Zegarra - perkuse, vokály
Jan Jakubec (Česká Rep.) - basová kytara
Jakub Zomer (Česká Rep.)- klávesy, vokály

V minulosti s kapelou též spolupracovali:

Roman Lomtadze (Gruzie) - perkuse, Taras Voloshchuk (Ukrajina) - kontrabas,Ondřej Brzobohatý (Česká rep.) - piano, Martin Lehký (Česká rep.) - basa, Mark Anderup (Mexico) - piano, Andrej Blyznyuk (Rusko) - piano, Miloš Vacík (Česká rep.) - perkuse, Camilo Caller (Česká rep.)- perkuse, Tony Benedek (Slovensko) - perkuse,Ondřej Kabrna (Česká rep.) - piano, Tomáš Křemenák (Česká rep.) -flétna, saxofon, Matěj Benko (Slovensko) - piano a další.

 

Kontakty:

Jorge Concepcion

Mobil: +420 603 470 740

jcarron@seznam.cz

V případě, že si kapelu budete objednávat napřímo, nezapomeňte prosím uvést naši referenci (nalezeno přes hudební agenturu a web ORDER-SONG.com). Sledujeme tak marketingový úspěch našeho webu.